Vazhdojnë arrestimet, në polici dhe 5 protestues

Edhe pesë persona janë shoqëruar në komisariat dhe më pas janë lënë të lirë nën akuzën e tubimit të paligjshëm, “Pengim i qarkullimit të mjeteve të transportit” dhe “Prishje të rendit dhe qetësisë publike”.

Policia e Tiranës bën me dije se ka shoqëruar shtetasit”

– Y.Sh., 34 vjeç;

– S.P., 21 vjeç;

LEXO EDHE  Paketa anti-shpifje/ Gazetari Artan Rama: Synohet ndëshkimi dhe kapja e medias. Shembulli me nenin 132

– A.Z., 28 vjeç;

– G.Gj., 30 vjeç;

– M.N., 30 vjeç.

Këta shtetas u shoqëruan sipas procedurave standarde dhe Rregullores së Policisë së Shtetit dhe në asnjë moment nuk është ushtruar dhunë ndaj tyre.

Materialet do t’i kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë për veprime të mëtejshme

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here