Kanabisi të shpëton nga varësia ndaj….

Një përbërës që rrjedh nga kanabisi mund të ndihmojë personat që janë të varur nga alkooli dhe kokaina që të përballojnë më lehtë nevojën për t’i konsumuar këta substanca.

Sipas një studimi të ri nga Instituti i Kërkimeve të Scripps në La Jolla, Kaliforni, kjo mendohet se mund të ndodhë për shkak se kanabis redukton stresin dhe ankthin, si edhe sjelljet impulsive, përcjell tv.klan.

LEXO EDHE  Rekomandojnë ekspertët: Ja ushqimet që nuk duhet t’i konsumoni gjatë verës

Studiuesit shpresojnë se zbulimet do të ndihmojnë në zhvillimin e trajtimeve për të parandaluar, varësinë e njerëzve ndaj drogës. Pretendohet nga shkencëtarët se kanabisi përmban një përbërës ushqyese dhe mendohet të ketë një sërë përfitimesh medicinale të cilat ndihmojnë njerëzit që vuajnë nga migrena, sëmundje të lëkurës, aknet dhe depresioni.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here