Identifikohen autorët e grabitjes së parave të bankës, Tahiri mbledh urgjent policinë

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri zhvilloi një mbledhje urgjente pasditen e sotme në Drejtorinë e Policisë së Tiranës me drejtorin e përgjithshëm të policisë Haki Çako dhe drejtorin e Tiranës Ervin Hodaj.

Burime nga policia thanë se janë identifikuar autorët e grabitjes së 3.2 milionë dollarëve në rrugën e Rinasit më 9 shkurt.

LEXO EDHE  Intervista për VOA/ Agron Tufa: Përse kërkova azil politik

RENEA dhe FNSH zhvilluan aksion sot në disa pallate në zonën e Vorës dhe Prezës pas informacioneve të marra.

Policia dyshohet se ka gjetur vendin ku u strehuan autorët pas grabitjes. Emrat e të dyshuarve nuk janë bërë publik.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here