Arrestohen 5 persona në Korçë, mes tyre edhe dy ish doganierë të Goricës

Policia e Korçës njofton se ka prangosur pesë persona gjatë ditës së djeshme në këtë qytet.

Janaq Nikolla (Arjan Pasho), 45 vjeç, banues në fshatin Voskop – Korçë është arrestuar pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Korçë, me vendim nr (608), datë 27.10.2015, e ka dënuar këtë shtetas me 3 (tre) vjet burg, për veprën penale “Mashtrimi,  kryer në bashkëpunim”.

Rigels Mulla, 36 vjeç, banues në fshatin Kapshticë – Devoll është prangosur pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Korçë, me vendim nr (01), datë 05.01.2016, e ka dënuar këtë shtetas me 1 (një) vit burg, për veprën penale “Shpërdorimi i detyrës”.

Mariglen Dadolli, 37 vjeç, banues në fshatin Hoçisht – Devoll është arrestuar pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Korçë, me vendim nr (01), datë 05.01.2016, e ka dënuar këtë shtetas me 1 (një) vit burg, për veprën penale “Shpërdorimi i detyrës”.

LEXO EDHE  Superiorja, Rama i prerë me klubet: Harrojeni presionin me mua, as mos luani top

Albert Nuzi, 39 vjeç, banues në Bilisht është prangosur pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Korçë, me vendim nr 272, datë 23.12.2016, e ka dënuar këtë shtetas me 7 muaj burg për veprën penale “Ushtrimi i ndikimit të paligjshëm ndaj personave që ushtrojnë funksione publike”.

Eraldi Zejnuni, 21 vjeç, banues në Korçë është arrestuar pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Korçë, me vendim nr 352, datë 19.09.2015, ka caktuar për këtë shtetas masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here