Skandali i OSHEE/ I gjithë Pogradeci në terr dhe me temperatura 0 gradë celsius

I gjithë qyteti i Pogradecit është pa energji elektrike prej më shumë se 1 ore. Banorët denoncojnë të shqetësuar këtë situatë që po ndodh kur temperaturat shënojnë 0 gradë celsius.

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike nuk ka bërë asnjë njoftim për shkëputjen e energjisë, duke dëmtuar aktivitetin e shumë bizneseve dhe duke lënë pa ngrohje familjet e këtij qyteti.

LEXO EDHE  Epidemiologu i jep lajmin e mirë shqiptarëve për koronavirusin: Shtrëngoni dhëmbët edhe pak!

Gjatë këtyre javëve, OSHEE ka ndërprerë disa herë energjinë edhe në qytete të tjera, kryesisht në Tiranë për shkak të mbingarkesës së rrjetit.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here