Sot votimi i ligjit të plehrave në Kuvend, Rama e nis me dy foto

Në seancën parlametare që pritet të fillojë ditën e sotme një pikë e rëndësishme që do të shqyrtohet dhe pritet të miratohet është import ii mbetjeve.

Kryeministri i vendit Edi Rama para se seanca të filloj ka postuar në profilin e tij zyrtar dy foto ku tregon se si ishte dhe si është transformuar një fushë në Elbasan ku më parë kishte mbetje.

Ka qenë edhe shoqëria civile e cila ka debatuar fort për këtë ligj i cili sipas tyre nuk duhet të miratohet. Për t`i dhënë një përgjigje atyre dhe të gjithëve atyre që e kundërshtojnë importin e plehrave, Rama ka shpërndarë foto të fushës ku më parë grumbulloheshin plehrat.

LEXO EDHE  "Edi Rama virusi më i keq", Berisha publikon videon

“Dy qeveri dhe dy pamje të fushës së plehrave në Elbasan – dikur një mal gazrash mbytës për qytetin sot ajo hapësirë është mbjellë me pemë dhe nesër do të jetë një mushkëri e re e qytetit ”, shkruan Rama në Facebook.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here