“Vrasja në Dukagjin, i implikuar shefi i komisariatit, mik i Elvis Rroshit”

Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar një tjetër zyrtar të policisë si të implikuar me vrasjen në Dukagjin të ndodhur më 15 shtator.

Një polic i ka shkruar një mesazh Berishës ku thotë se 31-vjecari Gjok Arra u vra nga vëllezërit Bludaj pasi dy policë, ushtarë të shefit të Komisariatit i kishin thënë se ishte ai që i kishte spiunuar për parcelat e mbjella me kanabis. Madje në rrëfimin e policit dixhital, thuhej se dy vëllezërit Luigj dhe Cesk Bludaj i kishin paguar 40 mijë euro policëve për mbrojtjen e parcelave me kanabis. Më tej deklarohet se shefi i Komisariatit është pjesë ebandës së Elvis Rroshit.

STATUSI I BERISHES
Polici dixhital informon:
– Vrasja ne Bludaj e Gjok Arraj, shkaku droga dhe
– implikimi i Demrozit, shefit te komisariatit, mik i ngushte i Rroshit, ne kete vrasje! sb
“Pershendetje Z.Berisha.
Doja tju vija ne dijeni me krimin e ndodhur para pak ditesh ne zonen e dukagjinit njesia administrative Pult.
Ku vellezerit Bludaj vrane Gjoke Arren ku dihet qe kjo vrasje ndodhi per shkak te parcelave te canabisit.
Ku ne daten 20 gusht 2016 vellezerit Bludaj kane paguar 40 mijë euro per mbrojtjen e parcelave punonjësve te polici, Gjergj Marku dhe Sokol Doci te cilet jane ushtaret e shefit te komisariatit Gazmend Demrozi dmth sekseret e ketij te fundit i cili ky shef komisariati eshte pjese e bandes se Roshit te Kavajes.
Shkak i vrasjes se te ndjerit Gjok Arraj eshte dekonspirimi qe i kanë bere keta punonjës policie operacionit ku këta punojse policie i kan thene vellezerve Bludaj (autoreve qe kan paguar 40.000 euro) qe ju ka paditur per parcelat e kanabisit shtetasi Gjok Arra.
Shpresoj qe me denoncimin tuaj te merren masa parandaluese per vrasjet e ardhshme pasi këta punonjës policie Gazmend Demrozi, Sokol Doci dhe Gjergj Marku jane autoret e vrasjes se fundit, po këta punonjës policie kanë marrë ne zonen e dukagjinit miliona euro per canabasin dhe perpos kesaj dekonspirojne dhe operacionet e policisë. Situata ne këte aspekt eshte tejet e rende vrasje te tjera do pasohen nga sherri i ketyre pseudopolicve. Me respekt polici Digital.”

LEXO EDHE  "Nuk është fitore për artistët"/ Avokati i njohur zbulon strategjinë e Veliajt dhe Ramës për Teatrin

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here