Aksident rrugor në Milot, humb jetën një 70-vjeçare

Zbardhen detaje të reja nga aksidenti i mëngjesit të sotëm në Milot në vendin e njohur si “tregu i Milotit”.

Policia njofton se aksidenti i rëndë ka ndodhur rreth orës 06.40, në autostradë, në afërsi të tregut të Milotit, kur janë përplasur dy makinat njëra Nissan me targa AA 316 IV, me drejtues shtetasin me inicialet D. F., dhe mjeti Opel me targa të Kosoves 07-689-AN, me drejtues shtetasin kosovar me inicialet A. C.

Për pasojë ka gjetur vdekjen pasagjerja e mjetit Nissan, 70-vjeçarja G. F., rreth 70 vjeçe, banuese në Tiranë dhe aksidentuar 5 persona të cilët po dërgohen në spital për ndihmën e nevojshme mjekësore.

Policia në vendngjarje po kryen veprimet.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here