Nis sherri mes Filloreta Kodrës dhe diplomatëve shqiptar, ja biseda e tyre (VIDEO)

Diplomatja shqiptare në OKB- Blerina Zoto, tashmë e shkarkuar nga ministri Klosi ka folur për gjithçka ndodh në misionin diplomatik, që drejtohet nga Filloreta Kodra, ish nënkryetare e LSI.

Zoto vijon të mos paguhet prej tre muajsh edhe pse i duhet të paguajë shpenzimet e jetesës në Gjenevë.
Por përveç kësaj ajo ka nisur një konflikt me Ambasadoren e Shqipërisë në Organizatën e Kombeve të Bashkuara, Filloreta Kodra.
Zoto duket se nuk arrin të gjejë dot as mbështetjen e saj, duke u shprehur se sjellja e Kodrës është arrogante dhe mënyra e komunikimit me diplomatët lë për të dëshiruar.
Kjo përplasje e ka fillin në Shqipëri, mes Ministrisë së Jashtme dhe asaj të Mirëqenies Sociale.
Diplomatja Zoto, që mbron të drejtat e romëve dhe egjiptianëve, nënë e dy fëmijëve, që prej 1 prillit nuk merr pagë, i është ndërprerë siguracioni i detyrueshëm që merr një punonjës i punësuar jashtë shtetit, ndërsa agjencia imobiliare në Zvicër, tek e cila ambasada paguan qiranë e shtëpisë, i ka dërguar njoftim se do ta nxjerrin jashtë, pasi nuk është paguar qiraja.
Më poshtë mund të ndiqni bisedën e mes Ambasadores Filloreta Kodra, diplomates Blerina Zoto dhe diplomatëve të tjerë, ku dëgjohet qartë mosmarrëveshja mes tyre.
Denoncimi në Newsbomb.al:

LEXO EDHE  Greqia vendos orare për të kaluar kufirin, në dogana bëhet radhë kilometrike


04:32 – 06:05
Prepotenca, arroganca, forma sesi komunikon ambasadorja me diplomatët…
08:17 – 15:51
Çfarë po ndodh me ty pyet ambasadorja, teksa ka gatuar gjithçka…!
* zgjdhjen nuk e gjen dot këtu
* hidhe ministrinë në gjyq
* më vjen keq, nuk kam çfarë të them
* që të dy janë për të ikur… morën përsipër gjë ata? (flet për drejtues të lartë në ministri)
* misioni i ka duart e lidhura
* unë nuk mendoj se ka abuzim (dmth ti nuk ke abuzuar, e deklaron me gojë)
* pa m’i sill ato letrat
Vazhdimi i dilogut
18:07 – 30:37
Pas hipokrizisë, fillon prepotenca dhe shfaqet, kur përballet me faktet e zbuluara dhe të hartura nga ajo vetë…
* Dalje të bëj që ç’ke me atë punë (minutazhi 24:30)PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here