Kapen me 30 kg kanabis, ja si u arrestuan 3 persona tek Oxhaku (Video)

Policia e Tiranës ka arrestuar tre persona të dyshuar se në bashkëpunim me njëri tjetrin, kryenin aktivitetin e kundraligjshëm të shitjes së lëndëve narkotike.

Ata u kapën me 30 kg kanabiss sativa. Sipas njoftimit të policisë shtesatit janë:
Ilir Kaja, 47 vjeç, banues në Tiranë
Krasniq Krasniqi, 32 vjeç, banues në Durrës
Juri Muça, 37 vjeç, banues në Tiranë.

Njoftimi i Policisë
“Cannabis Sattiva”. Në pranga tre shtetas Më datë 28.06.2016, Seksioni për Narkotikët në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë në bashkëpunim me Njësin e Forcave Operacionale të Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, bënë të mundur arrestimin në flagrancë të shtetasve: – Ilir Kaja, 47 vjeç, banues në Tiranë – Krasniq Krasniqi, 32 vjeç, banues në Durrës – Juri Muça, 37 vjeç, banues në Tiranë.
Ata dyshohen se në bashkëpunim me njëri tjetrin, kryenin aktivitetin e kundraligjshëm të shitjes së lëndëve narkotike të dyshuar të llojit cannabis sattiva në zonën e Oxhakut. Në momentin e konstatimit shtetasit Ilir Kaja dhe Krasniq Krasniqi po qëndronin në një distancë prej disa metrash nga njëri tjetri dhe nga automjeti tip “Seat” me targë AA 457 MZ, ndërsa shtetasi Juri Muça po qëndronte disa metra me tutje duke ruajtur dy shtetasit e tjerë. Në këto momente është bërë ndërhyrja e menjëhershme si dhe është ushtruar kontroll në automjetin e mësipërm i cili ka qenë i parkuar, ku në bagazhin e këtij automjeti është gjetur një thes brenda të cilit ishin të paketuara 6 thasë të tjerë të mbështjellë me celefon të trashë. Në brendësi të këtyre thasëve ishte lënda e dyshuar si narkotike e lloj-t “Cannabis Sattiva”, e cila pas peshimit rezultoi e peshës 30 kilogramë. Gjithashtu janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale: 2 automjete 4 telefona celular Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprën penale “Prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike në bashkëpunim”, parashikuar nga Neni 283/2 i Kodit Penal.

LEXO EDHE  Covid 19/ Shpërthen virusi në Elbasan

https://vid.me/JRukPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here