Adele ndërpret performancën për të ndihmuar fansin e sëmurë

Performanca e Adele në Glastonbury, mori një kthesë të papritur kur u detyrua ta ndërpresë koncertin për të ndihmuar një fans të sëmurë.

Në pushimin mes këngëve, këngëtarja ishte duke mirëpritur fansin e saj të dytë të natës në skenë kur menaxheri i saj doli skenë dhe bëri një njoftim.

“A mund të bëjmë diçka të mirë? Është dikush që është shumë i sëmurë në publik i cili ka nevojë për ndihmën tonë”, pyeti ai.

Këngëtarja menjëherë ofroi ndihmën e saj, zbriti poshtë në turmën e fansave për t’u siguruar se fansi i sëmurë është duke marrë ndihmën e nevojshme dhe ndërkohë bisedonte me grupin e fansave të mbledhur aty afër fansit të sëmurë.

LEXO EDHE  Publikohet traileri i serialit ‘H.O.T’, zbulohet në cilin ekran do e shohim (Video)

“Shpresoj të jetë mirë. Ndoshta kanë qenë duke kërcyer e vallëzuar në mënyrë të ‘rëndë’ me një nga këngët e mia apo diçka të tillë”, ka thënë ajo.

Pas kësaj ndërprerjeje të shkurtër, Adele është ngjitur përsëri në skenë dhe ka vazhduar performancën me hitin e saj, “Set Fire to the Rain”.

Festivali Glastonbury do të përfundojë sonte (e diel) me performancën e bendit të famshëm Coldplay.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here