E rrallë/ Nëna në vdekje klinike prej 4 muajsh lind djalin e saj

Një grua shtatzënë u deklarua e vdekur klinikisht prej 4 muajsh në një nga spitalet e Portugalisë.

Rasti konsiderohet i rrallë pasi foshnja që ajo mbante në bark ka lindur i shëndetshëm edhe pse truri i nënës ka qenë i pajetë. Djali i lindur në një nga spitalet e Lisbonës është 2,35 kg.

Mamaja e tij u deklaruar e vdekur klinikisht më 20 shkurt të këtij viti pas një hemorragjie në tru, i cili doli jashtë funksioni dhe është e pamundur për ta shpëtuar.

LEXO EDHE  Detyron hajdutin dhe të dashurën e tij të zhvishen lakuriq për të vjedhur, arrestohet për rrëmbim

Vendimi për të vijuar me shtatzëninë ka ardhur vetëm pasi testet treguan se fetusi ishte i shëndetshëm dhe pasi babai ra dakord për ta lejuar këtë shtatzëni.

Ky është një rast unikal në Portugali, duke u shënuar edhe si një rasti më afat gjatë i qëndrimit të një fetusi brenda trupit të një gruaje të cilësuar si e “vdekur”.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here