Ndahet nga jeta dhëndri i Enver Hoxhës

Arkitekti i njohur shqiptar, Klement Kolaneci, është ndarë nga jeta në moshën 68-vjeçare, mëngjesin e sotëm.

Kolaneci lindi më 26 shkurt të vitit 1948 në Tiranë. Ai është bashkëshorti i Prenvera Hoxhës, vajzës së ish-diktatorit Enver Hoxha

Arkitekti i shumë veprave simbol në Shqipëri ndërroi jetë pas një sëmundjeje të pashërueshme, rreth orës 03.00 të mëngjesit të sotëm.

LEXO EDHE  "Kapacitetet spitalore janë ezauruar"/ Apeli i ish-deputetit: Rama-Manastirliu, boll me dokrra

Ai ishte arkitekt i shumë veprave arkitekturore në Shqipëri, si “Piramida”, “Pallati i Kongreseve” dhe 400 veprave të tjera.
Bold NewsPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here