Terroristi Salah Abdeslam: “Do të kishte më shumë viktima në Paris”

Enterprise News and Pictures 17/11/15..Pic shows: New pictures released today of Belgian national Salah Abdeslam, 26, who is wanted by French police for taking part in the Paris terror attacks on Friday where 129 people were killed and 352 injured in a series of co-ordinated terror attacks. The Belgian Interior Ministry released new pictures today of Abdeslam as they searched premises they believe were used by the attackers...See story...

Mohamed Abdeslam, vëllai i të dyshuarit për sulmet në Paris, Salah Abdeslam, ka deklaruar për mediat franceze se vëllai i tij ka refuzuar ta hedh vetën ne erë vetëm e vetëm për të për të shpëtuar jetën e tij.

Pas takimit të namazit në qelinë e tij të burgut, ku ai është në pritje të ekstradimit në Francë, Salah Abdeslam ka thënë se do të kishte më shumë të vdekur në Paris nëse ai do ta hidhte veten në erë.

LEXO EDHE  Vrau 9 mace me thikë , burri dënohet me 5 vite burgim

“Do të kishin me qenë më shumë viktima po ta kisha bërë atë”, tha Salah. “Për fat të mirë, unë nuk munda të shkojnë deri me atë pikë.”

Sulme me të shtëna armësh dhe bomba ndodhen në sallën e koncerteve, në stadium, në restorante dhe bare më 13 nëntor 2015, ku mbeten të vrarë 130 persona.

Abdeslam, 26-vjeçar, u arrestua muajin e kaluar në Bruksel, katër ditë para se sulmet me bomba në Bruksel lan të vrarë 32 njerëz.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here