Nxjerr në shitje online djalin e tij 10 ditësh, “Gjëndje e mirë, çmim i diskutueshëm”

“Shitet djali 10­ ditësh, në gjendje shumë të mirë shëndetësore, i kontrolluar. Çmimi i diskutueshëm”, ky është njoftimi që një baba mizor ka nxjerr në shitje djalin e tij online.

Ajo që e bën edhe më mizore ngjarjen është se dhe nëna e djalit 10 ditësh është në dijeni të plotë për shitjen e tij.

Ky veprim horror ka ngjallur një reagim shumë të ashpër në rrjet dhe menjëherë është njoftuar policia dhe ata kanë rënë në gjurmët e babait nga Belo Horizonte në Brazili.

LEXO EDHE  Sekretari Blinken: Kroacia shumë pranë heqjes së vizave me SHBA-të

Pas arrestimit, Abimael Costa e ka mohuar akuzën por më pas ka thënë se bëhej fjalë vetëm për një shaka. Gjithashtu babai edhe një djali 3­vjeçar, ka deklaruar se për këtë shitje ka qenë në dijeni edhe bashkëshortja e tij. Policia i ka arrestuar të dy prindërit ndërkohë që ka marrë në mbrojtje fëmijët e mitur. Ata shprehen se kjo është një vepër penale e pa tolerueshme dhe ndaj prindërve do të merren masa të rrepta.

babyPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here