Erion Veliaj vrapon për autikët, “Run4autism”

Kreu i Bashkisë, Erion Veliaj ka nisur vrapin në sheshin “Nënë Tereza” së bashku me dhjetra qyrtetarë në nismën “Run4autism” për të mbështetur personat me aftësi të kufizuar, të prekur nga forma të ndryshme të autizmit. Janë drejtuar Sheshit “Skënderbej” dhe Bulevardi “Zogu I”, duke përfunduar te ish­Stacioni i Trenit, e më pas u rikthyen sërish për të përfunduar te Parku i Liqenit Artificial. Gjatë kësaj kohe qarkullimi për automjetet përgjatë Bulevardit “Zhan’Dark” dhe Bulevardi “Bajram Curri” u lejua, në pjesën që kryqëzohen me Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.

LEXO EDHE  Parashikimi i motit për ditën e enjte, 23 Shtator 2021

Ndërsa në Facebook Erion Veliaj shfaqej kështu përpara vrapit.

erion

TiRun n’Tiranë

Mbyllëm një javë plot punë në Bashkia Tiranë, tani gati për ‪#‎Run4Autismnesër ora 09:00, Sheshi ‘Nënë Tereza’.

 PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here