Të shtëna në Virxhinia, vdes një polic

Një person i armatosur ka hapur zjarr në një stacion autobusi në Virxhinia të Shteteve të Bashkuara ndaj një ushtari të kalorësisë duke e lënë të vdekur, ndërsa më pas autori është qëlluar për vdekje nga forcat ushtarake.

Policia Chad Dermyer, 37-vjeçar ka vdekur si pasojë e plagëve të marra pas gjashtë plumbave, transmeton Express.

“Është gjë që po e them me vështirësi, po shpall humbjen e Policit Chad Dermyer”, ka thënë sherifi i Policië, Steven Flaherty.

Policia Dermyer, i cili kishte veshur një uniformë ushtarake, kur dëgjoi të shtënat brenda në autobus iu afrua hyrjes, dhe në atë rast personi i armatosur iu drejtua me armë dhe e qëlloi oficerin me armë në një distancë të afërt. “Dermyer nuk ishte i veshur me jelek antiplumb në atë kohë” tha Flaherty.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here