Manovrat e gabuara zbuluan shqiptarin, ja ku e fshihte heroinën

Një shqiptar është arrestuar nga policia italiane pasi u kap me rreth 380 gram heroinë.

Mediat italiane shkruajnë se ai është Betim Xeca, 43 vjeç, rezident në Isola të Capo Rizzuto. 43-vjeçari shqiptar ka tërhequr vëmendjen e patrullës së policisë me makinën e tij tip “FIat Panda”, pasi ka kryer disa manovra.

Policia u vu në ndjekje të makinës dhe gjatë kontrollit, u pa se mes këmbëve shqiptari mbante një pako të mbështjellë me letër transparente, brenda së cilës kishte fshehur drogën, ndërsa në vendin e pasagjerit, kishte një zarf të vogël po me drogë.

LEXO EDHE  Viti i ri shkollor, Ministria e Arsimit merr vendimin e rëndësishëm/ Ja ç´duhet të dini

Po kështu një sasi heroine iu gjet edhe në xhepin e djathtë të pantallonave.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here