Itali/ Arrestohet shoferi shqiptar, Ora Rolex dhe 8500 euro të vjedhura

Një 37- vjeçar shqiptar, shofer i një autobusi me traga shqiptare është vënë në pranga nga policia italiane pas një kontrolli mbi sendet personale. Shoferi nuk ka mundur që të justifikoj dot pesë ora përfshirë dhe një Rolex, 8500 euro dhe dy telefona që i kishte në dy çanta.

37­vjeçari pa precedent kriminal shfaqi sjellë të dyshimtë pasi vazhdimisht shikonte çantat në ulësen e pasagjerit. Ai nuk arriti të justifikonte posedimin e këtyre sendeve me vlerë, duke thënë se vetëm 100 euro ishin të tij. Kjo bëri që ai të arrestohej. Nga verifikimet rezultoi se, sendet me vlerë ishin grabitur në një

LEXO EDHE  Skandal në qendrën e të moshuarve në Fier: Punonjësit vjedhin ushqimet

Nga verifikimet rezultoi se sendet me vlerë ishin grabitur në një apartament në Modena në fund të muajit mars. Dy viktimat e vjedhjes kishin bërë denoncim në Polici dhe kishin përshkruar sendet që u ishin grabitur.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here