Ndahet nga jeta komediani i mirënjohur

Ndahet nga jeta në moshën 85-vjeçare një tjetër ikonë e komedisë, Ronnie Corbett, i cili prej kohësh ndodhej i shtruar në spital për shkak të problemeve të rënda shëndetësore.

Komedianit është përshëndetur nga fansa dhe tifozë të cilët kanë shprehur ngushëllimet e tyre për humbjen e aktorit britanik.

Gjatë viteve 70’-80’ Corbett ka luajtur shumë filma të njohur ndërsa ndarja nga jeta ka prekur shumë miq të tij.

LEXO EDHE  Një burrë nudo del në emisionin “live”, ja reagimi që bënë prezantuesit (Video)

“Kur Ronnie Corbett u nda nga jeta ishte i rrethuar nga familja, ndërsa dy vajzat i kanë qëndruar në krah deri në çastet e fundit të jetës”, u shpreh bashkëshortja e tij, Anne Hart.



PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here