Skandali i bisedës “hot” mes deputetes dhe zv.kryeministrit: Reagon deputetja

“Nuk e kam bërë unë këtë telefonatë. Është pa sens. Është montazh, -thotë deputetja Ermira Mehmeti lidhur me skandalin e bisedës “Hot” mes saj dhe zv.kryeministrit maqedonas Xhaferi. Politikania më e diskutuar këtë javë në të gjitha trojet shqiptare ka reaguar për herë të parë, pas skandalit.

“E zbulova, kush e ka bërë, cili apo cila fshihet pas saj, kush e ka montuar dhe e denoncova ne Prokurori, ne Shkup, këtë të hënë. Tani do më duhet të mendoj me kujdes çdo hap, ndërsa po pres nga prokuroria ta hetoje dhe të zbulojë arsyet e vërteta që fshihen pas këtij skandali.”, ka thënë Mehmeti.

 

Deputetja Ermira ka treguar se ky montazh ka dalë në media, për herë të parë mes së shtunës dhe të dielës, së javës së shkuar, por ajo është ne dijeni të tij, prej janarit 2016, kohë kur kane nisur kërcënimet për të, kërcënime qe ajo i ka denoncuar të gjitha, në Prokurori. Kërcënimet ishin të njerëzve të nëntokës, të cilët më shantazhuan, tregon Mehmeti.

LEXO EDHE  Tenderi për uniformat/ Kush është ‘xhuxhi’ i Edi Ramës që ka rënë në ‘rrjetën’ e SPAK?

 

Ermira Mehmeti, ka denoncuar këtë të hënë, montazhin dhe shantazhin. E ka bërë privatisht në Prokurori, jo në emër të BDI. Por është në kontakt dhe ka lajmëruar partinë që përfaqëson në parlament, për situatën.

“Do dal nga kjo histori e shëmtuar dhe ju siguroj që nuk mbyllem në shtëpi e të qaj, por do ta çoj deri në fund, për të zbuluar publikisht, kush pretendon të marrë përfitime politike, financiare, duke shantazhuar. Unë nuk tërhiqem, sepse nuk kam asgjë për të fshehur.” – e mbyll prononcimin e shkurtër, Ermira Mehmeti, politikania shqiptare, që sapo i ka hyrë një beteje të gjatë.

Ndërkaq Prokuroria e Shkupit, ka pranuar se ka nisur hetimet. Pritet që ajo të flasë pas ekspertizës së materialit të denoncuar nga Mehmeti.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here