Paralajmërim/ Fëmijët kamikazë të ISIS sulme në Turqi

 Inteligjenca turke ka bërë të mundur zbulimin e të tjera sulmeve në Turqi nga xhihadistët e Shtetit Islamik ISIS. Fëmijët izraelitë janë ata që do të përdoren si kamikazë, raporton SkyNews.

Arrestimi i tetë anëtarëve të ISIS javën e kaluar nga agjencitë e fshehta në Gaziantep në jug të Turqisë, thuhet se i kanë zbuluar këto plane.

LEXO EDHE  Dhunonte barbarisht pacientët dhe u digjte organet gjenitale, arrestohet doktori

“Ky është më shumë se një kërcënim i rrezikshëm. Ky është një planifikim real. Mund të ndodhë pas 24 orësh ose pas disa ditës”, tha një burim i inteligjencës turke.

 PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here