Fëmija ngec në shkallët elektrike, dëshmitarët: U shokuam, britmat e saj nuk harrohen (VIDEO)

Një vajzë 4-vjeçare ka përjetuar një situatë të tmerrshme, kur krahu i saj ngeci në parmakun e shkallëve lëvizëse të qendrës tregtare Parramatta Westfield në Sidney.

Video e incidentit tregon se si babai i vajzës vendos duart në kokë, i stresuar para se të tentojë ta shpëtojë atë, raporton 7 News.

Pas momenteve të para i mbytur në dëshpërim, babai arriti të mbledhë veten dhe me një kaçavidë të shpëtojë të bijën duke e nxjerrë nga aty ku kishte ngecur.

Vajza u dërgua në spital për të marrë ndihmë për krahun e lënduar. Nuk dihet dinamika e ngjarjes dhe në këtë drejtim policia ka nisur një hetim për të gjetur se si fëmija ngeci tek shkallët lëvizëse.

LEXO EDHE  Pfizer/Biontech dhe Moderna rrisin çmimet e vaksinave për Bashkimin Evropian

Në vitet e fundit në pjesë të ndryshme të botës, sidomos në Kinë, incidentet e këtij lloji, ose ndryshe të lidhura me shkallët elektrike, kanë pasur pasoja shumë më të rënda, shpesh tragjike, për shkak të mungesës së sistemeve adekuate të mbrojtjes dhe të sigurisë.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here