Kamikazi i Brukselit ka përdorur identitetin e ish- lojtarit të Interit

Terroristi i cili hodhi veten në erë në Bruksel ka përdorur indetitetin e ish- futbollistit të Interit Ibrahim Maaroufi. Emri i këtij të fundit u përdor nga kamikazi Khalid El-Bachraoui, i cili kishte marrë një banesë me qira në Bruksel duke përdorur identitet të rremë, pikërisht gjeneralitetet e ish-lojtarit të Interit.

Sipas mediave italiane, terroristi kishte qëndruar edhe në Itali para se të kalonte në Greqi. Më 23 korrik, Khalid El Bakraoui është ka zbritur në aeroportin e Trevizos, ku bileta ishte prerë me kartë krediti. Ai kaloi një natë në hotel pranë aeroportit të Venecias dhe më 24 korrik është nisur për në Athinë.

LEXO EDHE  Zgjedhjet në Rusi/ Dalin rezultatet e para, partia e Putin drejt një fitoreje bindëse

Ibrahim Maaroufi është lojtar maroken me pasaportë belge dhe ka luajtur për Inter në sezonin 2006-2009 kur ekipi zikaltër drejtohej nga Roberto Mancini.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here