Protestuesit e ndaluar, Basha ‘sherr’ në Policinë e Tiranës, mblidhen dhjetëra qytetarë

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka shkuar në Policinë e Tiranës për të kërkuar lirimin e protestuesve të ndaluar pas përplasjes së sotme tek Liqeni. Mësohet se Basha ka debatuar me efektivët, duke kërkuar lirimin e tyre të menjëhershëm. Mes protestuesve është edhe kreu i PD-së, në njësinë 5, ish-deputeti Ndriçim Babasi. Ndërkohë PD deklaron se bashkë me Babasin janë ndaluar dhe 30 djem të njësisë 5. Ndërkaq para Policisë së Tiranës janë mbledhur dhjetëra qytetarë të tjerë që kërkojnë lirimin e protestuesve.

LEXO EDHE  Tërmeti i fortë godet Greqinë, ja ku ishte epiqendra


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here