Njihuni me 19-vjeçarin që i mbijetoi virusit Zika (Foto)

Një djalosh 19 vjeçar ka treguar se si jeton ai me defektin që ia shkaktoi virusi Zika.

Daryle Koltay, ka mikrocefalia, një anomali ku foshnjat lindin me kokat e parregullta të vogla dhe me probleme në zhvillim.

Familja e tij besojnë se është shkaktuar nga virusi i cili po përhapet sot me shpejtësi në Amerikën e Jugut.

LEXO EDHE  Kinë, në 72 orë bie shi sa për një vit, 302 viktima, 50 të zhdukur

Koltay ka lindur me një kokë të parregullt të vogël, një tipar i virusit Zika.

Nëna e tij Lisa, 48 vjeçare nga Florida, dyshon se ai është prekur me virusin Zika në kohën kur kjo ishte shtatëzënë me të.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here