Manchester United përgatit ofertën faraonike për Ibrahimoviç

Zlatan Ibrahimovic nuk ka luajtur kurrë në Premier League, por raportimet e fundit të medieve angleze premtojnë se sulmuesi enigmatik këtë sezon do të transferohet në Angli.

Suedezi 34-vjeçar gjatë merkatos së verës do të jetë një lojtar i lirë pasi nëse nuk rinovon me francezët e PSG-së atëherë me shumë gjasa do të luajë në ishullin britanik.

Sipas medieve britanike “Daily Stars”, Manchester United është e gatshme të ofrojë 375.000 dollarë në javë vetëm që suedezi të nënshkruajë një marrëveshje dy vjeçare në ‘Olld Trafford’.

LEXO EDHE  Lajm i keq për Shqipërinë, titullari i kuqezinjve dëmtohet dhe humbet ndeshjet e shtatorit

‘The Star’ shkruan se për Ibrahimoviç janë të interesuar Chelsea dhe Arsenal.

Veterani ka nënvizuar se kohët e fundit nuk ka pasur bisedime me klube evropiane, duke konfirmuar vetëm ofertat e majme të ardhur nga Kina.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here