Shkodër, mësuesja e fiskulturës humb jetën kur po jepte mësim

Nje autoambulance, duke transportuar Kryetarin e Bashkise se Vlores, Shpetim Gjika, drejt Institutit te Vecante Shendetesor te te Burgosurve, per shkak te problemeve shendetesore pak ore pas arrestimit te tij./r/n/r/nAn ambulance, carrying Mayor of Vlora, Shpetim Gjika, due to health problems a few hours after his arrest.

Një mësuese në Shkodër, ka humbur jetën teksa jepte mësim. Gjatë paradites së sotme në Urgjencën e Spitalit Shkodër, ka shkuar e vdekur 50- vjeçarja A.K., banuese në Shkodër, me profesion mësuese fiskulture në shkollën e mesme “Ismail Qemali”.

Gjithçka ka ndodhur teksa mësuesja ka qenë duke zhvilluar orën e mësimit. Nga verifikimet paraprake të ekspertizës policore dhe nga të dhënat e marra prej mjekëve rezulton se mësuesja A.K., ka pësuar infarkt dhe ka gjetur vdekjen.

LEXO EDHE  Artan Fuga shpreh habinë për dhuratën ndaj Dua Lipës: Nuk ka privilegje në rrugët tona

Lidhur me rrethanat e kësaj ngjarje vijojnë ende hetimet, ndërsa po merren dëshmitë e nxënësve.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here