Patate dhe banane për të hequr dhimbjen e stomakut

Dhimbja e stomakut do të kalojë për pak minuta në qoftë se ju përdorni një formulë të kombinimit të lëngut të patates me atë të bananes.

Ky ilaç i bërë në shtëpi mund të jetë shumë efikas dhe mund t’ju ndihmojë në lehtësimin simptomave dhe ulcerat gastrike.

Banania dhe lëngu i patates është një zgjidhje e lehtë dhe efektive kundër ulcerave në stomak.

Përbërësit e nevojshëm:
1 banane (jo shumë e pjekur)
1 patate (e pastër dhe jo shumë e pjekur)
1 filxhan ujë (200 ml)

 Përgatitja:

Qëroni bananen, priteni në copa dhe vendoseni mënjanë. Pastaj përgatisni lëngun e patates. Lani pataten dhe priteni në katër pjesë.

LEXO EDHE  Kafeja e tepërt rrezik për shëndetin

Vendosni përbërësit në shtrydhëse për të përfituar lëngun. Lëngu do të jetë i trashë dhe i pasur me vitamina.

Më pas shtoni bananen dhe një filxhan me ujë. Përzieni të gjithë përbërësit dhe do të përfitoni një lëng i cili do të lehtësojë simptomat e urthit.

Rekomandohet ta konsumoni këtë ilaç natyral me stomak bosh. Pas 20­30 minuta mund të konsumoni mëngjesin.

Është shumë e rëndësishme të shmangni ushqimin me erëza dhe ushqime me përmbajtje të lartë të yndyrës.

Kini kujdes! Nuk duhet të mbështeteni vetëm në këtë ilaç natyral. Gjithmonë duhet të konsultoheni me mjekun.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here