“Kryqëzon” hajdutin, arrest me burg për policin

Duket se hajdutët nuk i duron dot polici argjentianas, i cili e kishte lidhur në kryq të dyshuarin për vjedhje dhe i ka vënë një letër  ku shkruan: “Ju nuk duhet të vidhni.

Ngjarja ka ndodhur në Cordoba të Argjentinës, dhe polici është dënuar me gjashtë vite burg.

Victor Robledo është gjetur i lidhur dhe i mbështjellë me shirit ngjitës, ndërsa në kokë e kishte një najlon me një vrimë të vogël për të marrë frymë.

LEXO EDHE  Dyshohet se vuan nga epilepsia ose kanceri? Imazhi i lodhur i Erdogan (Video)

Policia e ka gjetur 27-vjeçarin me lëndime të lehta, por me temperaturë të lartë, transmeton Telegrafi.

Këtë veprim e kishte kryer polici Carlos Alberto Flores, jashtë detyrës.

Mbi të rrëndon akuza për abuzim nën kërcënimin e armës, cenim të lirisë dhe shtrëngim të paligjshëm.

Flores duhet të mbajë së paku tre vite burg, kurse pjesën tjetër mund të lirohet me kusht.

(Boldnews)PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here