Tjetër kërcënim, alarm për bombë në aeroportin e Belgjikës

Një alarm për bombë është dhënë në aeroportin ‘Charleroi’ të Belgjikës. Mediat e huaja thonë se është një makinë e parkuar që ka ngjallur dyshime.

Mediat raportojnë se makina është gjetur në afërsi të aeroportit dhe ka shkaktuar panik duke pasur parasysh edhe sulmet e djeshme terroriste në aeroportin e Brukselit.

Policia ka rrethuar menjëherë zonën dhe po kqyr nga automjetin e dyshimtë për të konfirmuar nëse brenda makins ka lëndë plasëse apo jo. Belgjika është në gatishmëri të lartë pas sulmeve të djeshme ku u vranë 34 persona dhe u plagosën më shumë se 200 të tjerë.

LEXO EDHE  Paralajmërimi i Faucit: Vala e fundit e COVID-19 do të jetë më e rënda

Dy bomba shpërthyen dje në aeroportin ndërkombëtar të Brukselit dhe 3 të tjera në metronë e kryeqytetit belg.

Screenshot_8-32PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here