Përballja me Greqinë. Redi Jupi pak shpresa për kualifikim

Në datën 24 mars kombëtarja shqiptare U-21 e drejtuar nga Redi Jupi do të luaj përball Greqisë U-21 në “Elbasan Arena” në kuadër të eleminatoreve të kampionatit evropian.

Kuqezinjtë e vegjël renditen në vendin e dytë në grup me 8 pikë por kualifikimi në mesin e më të mirave është e vështirë dhe për këtë fakt trajnei Jupi është koshient.

“Nga 54 shtete që ka Europa, të futesh në 12-tëshe do të jetë një gjë gati gati e pamundur. Objektivi është që të luajmë sa më mirë, të tregojmë që ky ekip ka cilësi dhe mund të luajmë si të barabartë me çdo ekip”, shprehet Jupi.

LEXO EDHE  Kelmenti dështon në Tokio, mesazhet emocionuese: Mos u hidhëro, je kampione

Sfida mes Shqipërisë dhe Greqisë, e cila do të luhet të enjten në “Elbasan Arena”.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here