Kodheli takon ambasadorin arab lidhur me situatën e sulmeve terroriste

Sulmet terroriste kanë pasuar takimin e Ministres së Mbrojtjes, Mimi Kodheli me ambasadorin e Mbretërisë së Arabisë Saudite në vendin tonë, Talat Salem Radëan. Në takim u fol për ekstremizmin dhe terrorizmin ku u shkëmbyen pikpamjet e tyre.

Kodheli dhe Radëan diskutuan për mënyrat e shkëmbimit të eksperiencave dhe bashkëpunimit, veçanërisht në fushën e inteligjencës.

LEXO EDHE  Spahiu quajti shitësit ‘katundarë’, Sejko: Ata nuk shitën një vend në gjykatë për 50 mijë euro

Ky takim vjen në një moment të rëndësishëm, kur komuniteti ndërkombëtar është i goditur nga sulmet e elementëve terroristë që kanë ndodhur së fundmi në disa kryeqytete të botës.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here