Identifikohen sulmuesit e aeroportit në Bruksel

Dy kamikazëtqë sulmuan aeroportin ndërkombëtar në Bruksel, janë identifikuar nga mediat belge si vëllezërit Khalid dhe Brahim el – Bakraoui

Transmetuesi RTBF thotë se ata ishin të njohur për policinë. Një burrë i tretë që është parë në foto me ta në aeroport, është ende duke u kërkuar. Shpërthimet binjake në aeroport dhe një tjetër në një stacion të metrosë , të martën lanë rreth 31 të vdekur dhe 250 të plagosur. Belgjika ka shpallur tri ditë zie kombëtare .

LEXO EDHE  E rëndë në Turqi, ekzekutohen 7 anëtarë të një falje kurde

(Boldnews)PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here