Arrestohet bashkëpuntori i 7-të i trafikut të drogës

Pas një viti është bërë e mundur dhe arrestimi i bashkëpuntorit të shtatë në operacionit e policisë të antidrogës të koduar me emrin  “Velçani”. Nikola Blacëri, 38 vjeç, banues në fshatin Gështenjas – Pogradec, i përfshirë në ngjarjen ku u sekuestuan 722,5 kg lëndë narkotike Cannabis Sattiva, si edhe 3 armë zjarri. Sipas burimeve të policisë ky ishte personi i shtatë në bashkëpunim me ngjarjen e një viti më parë, ku gjatë personat e tjera ishin vënë më parë në pranga.

Specialistët e Seksionit kundër Narkotikëve, në bashkëpunim me efektivët e Drejtorisë Vendore të Polcisë Tiranë, u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit në kërkim Nikola Blacëri, 38 vjeç, banues në fshatin Gështenjas – Pogradec. Ndalimi i tij u bë pasi, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Korçë, me vendim nr 106, datë 07.03.2016, ka caktuar për këtë shtetas, masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale: “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve, kryer në bashkëpunim” si edhe “Prodhimi dhe mbajtja pa lejë e armëve dhe e municionit” parashikuar nga nenet 283/2 dhe 278 të Kodit Penal

LEXO EDHE  I nxehti matet me dron në Athinë, aparati regjistron temperaturën 55° C

 PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here