Sulmet në Belgjikë, Hollanda rrit masat e sigurisë në aeroporte dhe kufij

Masat e sigurisë janë përforcuar në aeroportet holandeze pas shpërthimeve që prekën Brukselin, njoftuan sot shërbimet holandeze të luftës kundër terrorizmit (NCTV) duke theksuar se është përforcuar gjithashtu edhe kontrolli në kufirin me Belgjikën.

“Për arsye parandaluese po marrin masa shtesë”, shkruan NCTV-ja në faqen e saj të internetit.

LEXO EDHE  Pfizer dhe Moderna testojnë vaksinat për grupmoshën 5-11 vjeç

“Kjo nënkupton patrulla shtesë të policisë në aeroportin Schiphol, në roterdam dhe Eindhoven si dhe kontrolle dhe përforcime në kufijtë jugor”, vazhdon NCTV-ja./PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here