Shëndet/ Karrota parandalon kancerin

Keni dëgjuar pë vlerat ushqyese të karrotës?

Ajo është një ndër perimet që njihet për vetitë e shëndetshme në organizmin tonë.

Sipas studimeve më të fundit rezulton se prania e vitaminës A, karota është mike e syve dhe mëlçisë. Specialistët që analizu”an karotën arritën në përfundimin se “perimja mrekullibërëse parandalon kancerin dhe diabetin.

LEXO EDHE  Sërish rritje të rasteve me COVID-19 në Maqedoni, konfirmohen 74 raste të reja

Studimi i Universitetit të Stanfordit doli në përfundimin se përbërësi beta karoten ul rrezikun e diabetit Tip 2 dhe parandalon kancerin, por edhe shumë sëmundje tjera.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here