Pas sulmeve në Bruksel, policia blindon aeroportin e Rinasit (Foto)

Policia e Shteti ka ndërmarrë kontolle të imtësishme në aeroportin e Rinasit, pas ngjarjeve tronditëse në Bruksel.

Me anë të një njoftimi për shtyp, Policia Shtetit kërkon mirëkuptimin e qytetarëve dhe pasagjereve për shtimin e kontrolleve në aeroportin ndërkombëtar të Tiranës “Nënë Tereza”.

Autoritetet po ushtrojnë kontroll të rreptë te bagazheve, me aparatura dhe qen anti-eksploziv.

LEXO EDHE  Fëmijët shqiptarë të varfër, mbi 97% e familjeve nuk u plotësojnë standardet për ushqim dhe veshje

Në ambjentet e brendshme janë shtuar patrullimet e forcave të rendit. Gjithashtu pranë aeroportit janë vendosur forcat e posaçme te FNSH, për të shmangur çdo incident dhe garantuar siguri për qytetarët.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here