ISIS: “Britaniku sulm vetvrasës ndaj iranianëve”

“30 persona janë vrarë nga një sulm vetëvrasës i një Britaniku në Irak”, ky është pretendimi i Shtetit Islamik ISIS, të cilët thonë se sulmi është bërë ndaj forcave irakiene në provincën Anbar.

Raportet e medieve sociale tregojnë se militantët francezë, jordanezë dhe turq morën pjesë në këtë sulm.

LEXO EDHE  Koronavirusi/ Gjermania i thotë ‘JO’ vaksinimit të detyrueshëm

Një militant i quajtur “Abu Musa al-Britani” ka kryer një sulm ndaj një autokolone të ushtrisë irakiane në Anbar të Irakut, ndërsa ky është mesazhi i shpërndarë i Shtetit Islamik.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here