“Kam babanë drejtor në ministri”, lirohet çifti që vidhnin makina me pult

Gjykata e Tiranës ka vendosur të lë të lirë Deivis Mukën dhe të dashurën e tij Matilda Mertini,të cilët u arrestuan pak ditë më parë si autorë të 10 supergrabitjeve të makinave në Tiranë dhe Kamëz.

Gjykata e Tiranës dha masën e sigurisë të “detyrimit të paraqitjes” çka do të thotë se çifti duhet të paraqiten në Policinë gjyqësore çdo të hënë në orën 10:00 të paktën deri në përfundim të hetimeve.

Në dëshminë e tij Muka është shprehur se e ka babanë drejtor në Ministrinë e Bujqësisë, por pa specifikuar konkretisht sektorin që ai mbulon. Policia ka faktuar 10 vjedhje që të rinjtë kanë kryer në makina të parkuara, në të gjitha rastet pa thyerje xhami.

LEXO EDHE  Aksidenti me 10 të vdekur/ Flet dëshmitari: Pashë gjithçka, njerëz pa krahë, të vdekur, të plagosur ...

Kjo pasi, çifti i të rinjve përdorte një pult që bllokonte mbylljen e makinave në momentin që shoferi e mbyllte me pultin e tij. Muka dhe Mërtini vidhnin sende personale (parfume, celularë) që gjenin në makinë si dhe shuma të konsiderueshme parash.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here