Ja si u përplas makina në Milot (Foto)

Aksidenti tragjik në tregun e Milotit, i regjistruar ditën e sotme ku humbi jetën një 60- vjeçar dhe u plagosën 5 persona të tjerë, u shkaktuar nga një person me aftësi të kufizuara dhe pa leje drejtimi.

Pashk Vokri, drejtuesi i mjetit tip Benz Benz AA 120 NI, invalid u drejtua në tregun e Milotit me shpejtësi të madhe, pasojë veprimit të tij mbeti një i vdekur dhe 5 të plagosur.

Këto janë fotot e para nga vendi i ngjarjes.

Gjendja e disa të plagosurve rezulton të jetë kritike, ndëkohë që ka arritur dhe ambulanca.

Situata në këto moment është kaotike në tregun më të mbipopulluar të mishit.

Ditën e sotme në tregun e gjësë së gjallë në Milot ka patur një fluks me njerëz. 

Njoftimi i policisë: 

 datë 20.03.23016, rreth orës 10.30 njoftohemi se në Fushë Milot nje drejtues mjeti invalid dhe pa leje drejtimi PASHK VOKRI duke drejtuar mjetin tip Benz AA 120 NI ka humbur kontrollin dhe per pasoje makina eshte futur me tregun e Milotit. Si pasoje nje shtetas rreth 60 vjeç ka humbur jeten dhe 5 persona jane plagosur të cilët janë nisur në spiataj te Laçit dhe ne Tiranë. Drejtuesi i mjetit i cili ka shkaktuar aksidentin është ndaluar nga forcat policore. Grupi hetimor në vendngjarje.

LEXO EDHE  Sherri në lokal mes truprojës dhe turistëve, çfarë ndodhi në Sarandë? Detajet


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here