Bayern – City, vijnë shkëndijat e para mbi merkato

Presidenti i Bayern flet hapur. Ai mbrohet nga tentativat e City për të joshur lojtarë të Bayern Munich.

“Jam habitur nga deklaratat e homologëve anglezë. Kontratat janë kontrata, e njëjta gjë vlen edhe për Manchester City,” shprehet ish-lojtari i Inter pas deklaratës së drejtorit sportiv të City Txiki Begiristain, i cili shprehu interesin e tij për yjet e Bayern-it. “Nuk mund të premtoj gjë.

Qëllimi ynë është të formojmë një ekip sa më të mirë. Bayern bën të njëjtën gjë. Kemi muaj që punojmë mbi ekipin e ri, dhe ku i dihet se kush do të na bashkohet,” ishin fjalët e drejtorit sportiv të “Citizens”. Drejtori sportiv i City-t dhe trajneri i ardhshëm Guardiola

LEXO EDHE  Sporti në zi, humb jetën talenti 16-vjeçar i klubit të njohur/ Emri+FOTO

Kontrata e Alaba është rinovuar për të shmangur oferta nga Anglia. “Kemi kontrata të mira me lojtarët. E kemi ne në dorë nëse duam apo jo të largojmë ndonjë lojtar. Ky ka qenë edhe qëllimi ynë. Këtë gjë arritëm edhe me Alaba-n, që ne të vendosim se çfarë do të ndodhë. Dhe jo ndonjë ekip i Premier League me ofertat fantastiko-shkencore që bëjnë.”PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here