Rama për Blushin: Disa presin të përmbyset edhe një gotë ujë, por do zhgënjehen

Kreu i PS, Edi Rama e ka ironizuar që në fillim të fjalës së tij në Kongres, rivalin e tij Ben Blushin. Rama tha se ai është pjesë e një pakice që pre që të përmbyset edhe një gotë me ujë pë të thënë se anija u përmbys.

“Ka një pakicë shumë të vogël e cila nga ky kongres presin të shohin sesi do i bëhet halli statutit, mandatit tim që sot këtu sipas saj jam i pa zgjedhur, do të diskutoj hapur për këtë në pjesën e tretë të Kongresit. Jo vetëm kaq, ka në këtë kongres opinione të ndryshme edhe mbi gjëra të tjera me rëndësi apo me më pak rëndësi për përmirësimin e qeverisjes.” ju përgjigj Rama Blushit dhe gjithë skeptikëve për statusin e PS.  Jashtë kësaj shtëpie ka forca që presin me interes të madh cfarë do të ndodhë në këtë kongres. Qoftë të përmbyset dhe një gotë ujë që pastaj të bëhet fjala që anija jonë u përmbys, por do të zhgënjehen sërish”, tha Rama.

LEXO EDHE  VIDEO/ "Spiuni i fuqive armike të NATO-s, jep me ryshfet anijet luftarake për dasma"

(Boldnews)PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here