Kur Kokëdhima ishte i ri dhe ndiqte Enver Hoxhën…(FOTO)

Nga Kongresi i PPSH-së, në Kongresin e PSSH-së. Kjo foto e deputetit socialist, Koço Kokëdhima, është postuar në FB nga gazetari Bledi Mane. Ai duket pas ish-diktatorit Enver Hoxha në Kongresin e Partisë së Punës së Shqipërisë.

“Bythelepiresi biznesmen, bythelepiresi gjobvenes, bythelepiresi halabak, bythelepiresi mitoman, bythelepiresin aspak socialist e keni ne kete foto ekskluzive tek jargavoset si ordiner ne kongresin e rinise komuniste ne vitin 1982 pas diktatorit Enver Hoxha. Dhe pas rrezimit te komunizmit malukati qe shikoni ne krahun e majte te fotografise, Koço Kokedhima vazhdoi me zanatin e lepirjes se bytheve. Berisha, Nano, Majko, Meta dhe se fundi Rama kane 26 vjet qe vazhdojne te eksitohen prej kesaj lepirjeje! Cila eshte ndotur: bytha e politikaneve apo gjuha e Koco Kokedhimes?” shkruan ai në FB.

LEXO EDHE  Plagosi të miturin me thikë, policia shpall në kërkim një 27-vjeçar

(Boldnews)PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here