Grabiti taksinë, ish efektivi: Vajta t’i kërkoj falje, po nuk e gjeta!

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për grabitësin e taksistit, i arrestuar dy ditë më parë.

Eduard Budini pranoi krimin në Gjykatë, duke theksuar se kishte shkuar për t’i kërkuar falje taksistit, por nuk e kishte gjetur.

“Vajta t’i kërkoja falje taksistit, por nuk e gjeta.”– u shpreh Budini.

LEXO EDHE  Vrasja në Vaun e Dejës, gjendet një automjet i djegur/ Dyshimet

Pamjet filmike të regjistruara nga kamerat e taksisë tregonin qartë momentin kur Budini i nxjerr armën dhe e kërcënon taksistin, duke i kërkuar paratë dhe një unazë floriri në gisht. Këtë të fundit, taksisti nuk pranoi t’ia jepte.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here