De Biasi konfirmon Rashicën në kombëtare, por ja çfarë do të ndodh

Trajneri i komëbtares Gianni de Biasi ka konfirmuar se do të ftoj për dy ndeshjet miqësore të muajit Mars talentin shqiptar që luan tek Vitese, Milot Rashica.

Rashica është një lojtar që shkëlqen në kampionatin hllandez dhe një lojtar i këtij kalibri është i rëndësishëm për ekipin kuq e zi të De Biasit.

Tekniku italian konfirmoi se Rashica do të luaj vetëm në dneshjen nda Luksemburgut pasi ëm shuëm përparësi kanë lojtarët që arritën kualifikimin historik ka thënë De Biasi.

“Mendoj se është ende shpejt për emrat e atyre që do të vijnë në Europian, por siç e kam thënë me shumë mundësi do të kenë lojtarët që na kualifikuan. Rashica do të jetë për Luksemburgun, pasi po paraqitet mirë në Holandë.

Nuk do të jetë ndaj Austrisë, pasi Shpresat kane një sfidë të rëndësishme kundër Greqisë”, u shpreh trajneri i kombëtares shqiptare.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here