Bebe Rexha dhe Dua Lipa janë nominuar në çmimet “Grammy” dhe për këtë ka reaguar dhe shqiptarja Rita Ora.

Ajo hodhi poshtë spekulimet se është përçarë miqësia me Beben duke shpërndarë një fotografi ku putheshin në buzë. Rita nuk kurseu urimet për fitoren në kategorinë si “Artistja më e mirë”, ku garon me Dua Lipën dhe të tjerë.

Yllin e hitit “New Rules” nuk e përmendi aspak duke shtuar spekulimet se marrëdhëniet mes tyre vijojnë të jenë të ftohta.