‘Kllouni nxjerr Xhafajn në foto me Merkel, të na e servirë si kredenciale për qeverinë e tij’

“Ndërkohë që kllouni kryeministër fut kokën e tij dhe të Xhafajt nëpër foto me personalitete të botës demokratike në Bruksel, Shqipëria vazhdon të renditet e para në listat e zeza të krimit”, shprehet nenkryetari i PS, Edi Paloka.

Jo më larg se dje, “Zëri i Amerikës” bënte publik, raportin vjetor të Antidrogës italiane ku Shqipëria rezulton vendi i origjinës për marijuanën që ka pushtuar Italine dhe Evropen. 90 ton te kapura ne Itali vetem per vitin 2017. “Shqiptaret zene vendin e pare ne rrjetet kriminale te huaja te narkotrafikut” -thote raporti sipas VOA. 2 mije shqiptare jane arrestuar ne Itali vetem gjate vitit 2017 per trafik droge. Po nuk mjaftohet me kaq , sipas raportit “grupet kriminale shqiptare te lidhura me Ndragheten, kane rol kyc ne trafikimin e kokaines…”

Po raporti i Antidroges Italiane i jep pergjigje dhe propagandes shterpe te “Rilindjes” qe eshte perpjekur si ne cdo gje tjeter, te paraqese nje tjeter realitet duke deklaruar se gjate qeverisjes se PD ka qene e njejta situate. Raporti vlereson se 94 rastet e raportuara te trafikimit te droges jane me te lartat ne dekaden e fundit, nderkohe qe vlera me e ulet shenohet ne 2011 me 49 raste”.

Ky eshte imazhi qe Edvin Rama i ofron Evropes per Shqiperine nderkohe qe merr Ministrin e Mrendshem me vellain kryetrafikant , ne burg ne Itali , per ta nxjerre ne foto me Merkel qe t’ju a servire shqiptareve si kredenciale per qeverine e tij.

Po tashme boja i ka dale me kohe dhe parate e droges , mund te blejne heshtje ambasadoresh por nuk mund te sherbejne per te mashtruar gjithe perendimin.

Kllounit te krimit po ja numerojne ditet dhe oret…

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *