‘Kllouni nxjerr Xhafajn në foto me Merkel, të na e servirë si kredenciale për qeverinë e tij’

“Ndërkohë që kllouni kryeministër fut kokën e tij dhe të Xhafajt nëpër foto me personalitete të botës demokratike në Bruksel, Shqipëria vazhdon të renditet e para në listat e zeza të krimit”, shprehet nenkryetari i PS, Edi Paloka.

Jo më larg se dje, “Zëri i Amerikës” bënte publik, raportin vjetor të Antidrogës italiane ku Shqipëria rezulton vendi i origjinës për marijuanën që ka pushtuar Italine dhe Evropen. 90 ton te kapura ne Itali vetem per vitin 2017. “Shqiptaret zene vendin e pare ne rrjetet kriminale te huaja te narkotrafikut” -thote raporti sipas VOA. 2 mije shqiptare jane arrestuar ne Itali vetem gjate vitit 2017 per trafik droge. Po nuk mjaftohet me kaq , sipas raportit “grupet kriminale shqiptare te lidhura me Ndragheten, kane rol kyc ne trafikimin e kokaines…”

Po raporti i Antidroges Italiane i jep pergjigje dhe propagandes shterpe te “Rilindjes” qe eshte perpjekur si ne cdo gje tjeter, te paraqese nje tjeter realitet duke deklaruar se gjate qeverisjes se PD ka qene e njejta situate. Raporti vlereson se 94 rastet e raportuara te trafikimit te droges jane me te lartat ne dekaden e fundit, nderkohe qe vlera me e ulet shenohet ne 2011 me 49 raste”.

Ky eshte imazhi qe Edvin Rama i ofron Evropes per Shqiperine nderkohe qe merr Ministrin e Mrendshem me vellain kryetrafikant , ne burg ne Itali , per ta nxjerre ne foto me Merkel qe t’ju a servire shqiptareve si kredenciale per qeverine e tij.

Po tashme boja i ka dale me kohe dhe parate e droges , mund te blejne heshtje ambasadoresh por nuk mund te sherbejne per te mashtruar gjithe perendimin.

Kllounit te krimit po ja numerojne ditet dhe oret…

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here