Juventusi kryen transfertën e parë të merkatos

Mesfushori i Liverpoolit, Emre Can raportohet se ka arritur marrëveshjen për tu transferuar te Juventusi.

Operacioni do të finalizohet menjëherë pas finales së Champions Leagues e cila do të zhvillohet më 26  maj.

Sipas mediave britanike, turko-gjermani ka nënshkruar me Juventusin dhe do të përfitojë 4 milionë paund në sezon.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *